List Br. Superiora Generalnego do Braci

b_130_100_16777215_00_images_1400812960288.jpgMiędzy Zmartwychwstaniem a Zesłaniem Ducha Św. zebraliśmy się w Rzymie aby pomyśleć o kolejnych siedmiu latach życia Zgromadzenia.

 

  Obojętnie ile masz lat, obojętnie jaka jest Twoja aktywność, obojętnie jaka jest Twoja wspólnota, obojętnie czy jesteś chory czy w dobrym zdrowiu. W czasie tych pięćdziesięciu dni Ty jesteś, tym o którym myśleliśmy na pierwszym miejscu.
Na wezwanie Chrystusa, zobowiązałeś się dzielić życie z innymi braćmi, dlatego, że chciałeś przez edukację służyć dzieciom i młodzieży. Zmniejszająca się liczba braci Cię zasmuca, brak powołań Cię niepokoi. Bądź przekonany, że Kościół i światy bardzo potrzebują naszego Zgromadzenia. Wielkanocna droga naszego Założyciela, który w swojej starości otrzymał wezwanie od pierwszych Braci, aby opuścił Parmenię i przybył by zająć się na powrót kierowaniem nowo powstałym Dziełem prowokuje nas do podzielenia się z Tobą nadzieją:
Że Ewangelia jest naszą podstawową Regułą
Że nasz ślub stowarzyszenia jest spoiwem wspólnot
Że edukacyjna służba ubogim jest naszym pryiorytetem
Że charyzmat naszego Założyciela jest darem dla Kościoła i świata
Zapraszamy Cię abyś tak jak święty Jan Chrzciciel de La Salle wracający w roku 1714 do swoich braci powiedział: „ Jestem tu, czego życzycie sobie ode mnie?”
Potrzebujemy Twojej wiary i Twoich wątpliwości. Potrzebujemy Twoich sił i Twoich słabości. Potrzebujemy Twoich modlitwa i Twojego cierpienia. Świat dzisiejszy w poszukiwaniu człowieczeństwa potrzebuje Twojej energii i nadziei. Twojego braterstwa i świadectwa. Dziękujemy Tobie za trwanie w służbie. Bóg Cię potrzebuje aby dokończyć swe dzieło.
Brat Robert Schieler

/art./