Śluby zakonne br.Mateusza

b_130_100_16777215_00_images_2_3.JPGW sobotę 3 września 2016 r. w Domu Formacyjnym w Kopcu brat Mateusz Dębski po pobycie w nowicjacie europejskim w Madrycie złożył pierwsze śluby zakonne

. Uroczystości przewodniczył ksiądz prałat dr Stanisław Jasionek członek afiliowany naszego Instytutu oraz ksiądz Józef Mokrzycki salezjanin. Śluby przyjmował brat Marian Szamrej prowincjał.
 Złożenie pierwszej  profesji dokonało się podczas liturgii eucharystycznej w kaplicy Domu Formacyjnym. Brat Mateusz złożył pierwsze śluby,  stowarzyszenie dla wychowawczej służby ubogim, wytrwanie w Instytucie, posłuszeństwo, czystość i ubóstwo, zgodnie z Bullą zatwierdzającą i Regułą Instytutu.
 W wydarzeniu tym uczestniczyło również wielu współbraci ze wspólnot z całego kraju, rodzice i rodzeństwo oraz krewni i przyjaciele br. Mateusza. Brat Prowincjał mówił o potrzebie świadectwa o Chrystusie w świecie, które dają osoby konsekrowane. Mówił też, że życie zakonne jest piękne, chociaż w obecnym czasie trudne.
 Brat Mateusz został bratem Szkolnym.  Cieszymy się razem z nimi oraz życzymy mu Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Gwiezdnej oraz wierności i wytrwałości na drodze lasaliańskiego powołania.
Brat Lucjan